Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vida Pavlovic

Ići dole

Vida Pavlovic Empty Vida Pavlovic

Počalji od Admin - micha56 Sre Jan 11, 2012 3:04 am

Vida Pavlović (rom. Vida Pavlovičh)

Diskografiju sa biografijom ove nase pevacice zapoceo je nas uvazeni clan Fado, a ja sam samo prebacio njegov deo sa biografijom ovde. Biografija je ostala i tamo u izvornom delu diskografije. Pozdrav Admin - micha56

Vida Pavlovic Vida_Pavlovic

Pevačica romske i srpske muzike. Bila je poznata kao "Kraljica romske muzike". "Kraljica nad kraljicama", kako su je kolege zvale, decenijama je dirala u srce sve one koji su je čuli: publiku, kolege, prijatelje.....
Pred njenim glasom niko nije ostao ravnodušan.
Vida, žena koja nije imala nijedan dan škole, a svaku njenu pesmu poslušajte, svaku reč razumete - dikciju je imala kao da je imala završen konzervatorijum
Rodjena je u Futogu nedaleko od Novog Sada 1945.
Preminula je 10. maja 2005. u Beogradu
Sahranjena je u svom rodnom Futogu.
Vida je počela da se bavi pevanjem u svojoj 14-toj godini, pridruživši se ujaku, kafanskom muzičaru. U petnaestoj godini udaje se za muzičara Aleksandra Pavlovića i odlazi da živi u Sarajevo. Posle deset godina učenja zanata po kafanama snimila je prvu ploču sa pesmom "Gledala sam sa prozora". Odličan uspeh ploče (prodata u u tiražu od preko 500 000 primeraka) dao je Vidi nove smernice u životu. Napušta Aleksandra i Sarajevo i sa dva kofera u ruci stiže u Beograd. Tu je srela novu ljubav, muzičara Stevu Jovanovića. U braku sa Stevom bila je 27 godina. Nije krila nezadovoljstvo i da je nesrećna što nema dece. Brak se raspao ali ona i Stevo su nastavili da žive pod istim krovom svako u svom delu kuće. Poslednjih godina imala je problema sa visokim pritiskom.

Neko je rekao;
"Kad bi se Vida vratila s' onog sveta i da mi zapeva jos jednom ovu pesmu nebih zazalio da posle toga s' njom odem na onaj svet" - ko mu nebi verov'o?
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu