Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Miroslav Ilic

3 posters

Ići dole

Miroslav Ilic Empty Miroslav Ilic

Počalji od Admin - micha56 Sre Nov 09, 2011 8:11 am

Miroslav Ilic - Vlaska kola

[You must be registered and logged in to see this link.]

Miroslav Ilic - Duskovo kolo.mp3
Miroslav Ilic - Homoljski vez.mp3
Miroslav Ilic - Leskovacko kolo.mp3
Miroslav Ilic - Nova Zagubicanka.mp3

[You must be registered and logged in to see this link.]
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Miroslav Ilic Empty Re: Miroslav Ilic

Počalji od shop Sre Nov 09, 2011 8:43 am

Oooo...evo ga Moj drugar Fica Smile Smile

Odakle ti ovo Mico leba ti...svaka cast za ovo bas sam se odusevio!


pozdrav

shop
Stalni clan
Stalni clan

Broj poruka : 72
Poeni : 90
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Miroslav Ilic Empty Re: Miroslav Ilic

Počalji od Admin - micha56 Sre Nov 09, 2011 9:39 am

Shop druze moj - nemam pojma odakle mi. Pokupio sam negde na netu - sad sam bas pogledao tagove - nema nista, nikakav trag o riperu.
Ubij me ako znam. Nikada nisam brisao tagove, niti prikrivao neciji trud i rad.
Ovde su moguce samo dve stvari - ili nije ni ostavljen trag ko je ripovao ovu singlicu, ili je to neko obrisao, sto je po meni zlocin prema onome koji je ulozio trud i rad da sve ovo snimi, izfiltrira i spakuje kako treba.

A kako Fica, jel mu to nadimak?

Pozzz.
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Miroslav Ilic Empty Re: Miroslav Ilic

Počalji od shop Sre Nov 09, 2011 12:09 pm

Da Fica mu je nadimak!On je iz sela Ranovac kod Petrovca na Mlavi!Svira u orkestru kulturno prosvetne zajednice Petrovac na Mlavi!Moji prvi javni nastupi su bili sa njima po raznim priredbama,mozda cak i prvi nastup nisam siguran,davno je bilo! Smile Inace sef orkestra je Miodrag Lukic,profesor u muzickoj skoli u Petrovcu,Mikica je ucio Borka Radivojevica!


pozz

shop
Stalni clan
Stalni clan

Broj poruka : 72
Poeni : 90
Datum upisa : 29.10.2011
Godina : 35

Nazad na vrh Ići dole

Miroslav Ilic Empty Re: Miroslav Ilic

Počalji od Fado Sre Nov 09, 2011 12:29 pm

Admin - micha56 ::Shop druze moj - nemam pojma odakle mi. Pokupio sam negde na netu - sad sam bas pogledao tagove - nema nista, nikakav trag o riperu.
Ubij me ako znam. Nikada nisam brisao tagove, niti prikrivao neciji trud i rad.
Ovde su moguce samo dve stvari - ili nije ni ostavljen trag ko je ripovao ovu singlicu, ili je to neko obrisao, sto je po meni zlocin prema onome koji je ulozio trud i rad da sve ovo snimi, izfiltrira i spakuje kako treba.

A kako Fica, jel mu to nadimak?

Pozzz.
@micha56, ja izuzetno cenim postene ljude, a ti si medju njima sto dokazujes mnogo-mnogo puta, medjutim sto se tice tagiranja tu sam ja mnogo drugaciji od tebe.
Naime mnogi podaci nedostaju i to kod mnogih vrednih i radisnih ripera.
Na primer kad sam jednom prilikom zeleo da kompletiram celokupna izdanja od Djordja Balasevica video sam da imaju skoro sve pesme, imaju svi albumi ali nista sredjeno - razbacano bez ikakvog reda pa se ni Djole nebi mog'o snaci u tom neredu
i
nakon mog dugotrajnog rada uspeo sam da taj pos'o privedem kraju i da poslazem sve prema njegovoj oficijelnoj stranici i pri tome sam fakticki morao da mnoge tako reci blesoluke raznih "tagatora" izbrisem i da popunim rubrike za to na pravi nacin i koji oslikava preglednost.
Zato ja licno sebi dajem za pravo da tagove promenim da budu bolji i sa sto manje gresaka i da tagiram netagirane filove i smatram da pri tome ne pravim stetu onome ko je ripov'o.
Na kraju krajeva to i nije zabranjeno jer i riperi se potpisuju nickom koji moze biti bilo ko iza njega pa i ja npr. i to nije autorsko pravo da ako je lose tako i ostane.
Ne zamerite ako gresim ali to je moje misljenje i tako radim i tako cu nastaviti raditi (nisam tvrdoglav ali volim red i koliko god mogu da budem tacan i precizan).
Pozdrav
Fado
Fado
Srebrni član
Srebrni član

Broj poruka : 530
Poeni : 720
Datum upisa : 29.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Miroslav Ilic Empty Re: Miroslav Ilic

Počalji od Admin - micha56 Čet Nov 10, 2011 2:13 am

Bravo Fado. I ja odobravam na taj nacin brisanje nekih podataka iz tagova, ali ti ih ne unistavas, vec ih pravis da budu bolji i to je po meni OK.

Mene nesto drugo nervira, a to je kada neko nista drugo ne radi, vec samo izbrise ripera i stavi svoje ime, pa prakticno preuzme neciji trud i rad, koji, priznacete, zahteva i rad i znanje i vreme.
Naravno - u pravu si i za autorsko pravo - to pravo ima samo izdavac kasete, ploce, CD-a, a ne onaj koji je to presnimio u kompjuter, malko izfiltrirao, popravio, odkucao nazive numera, slikao omote i sl. To se pravnickim jezikom zove piraterija, ali prava piraterija bi bila kad bi taj to i prodao i dosao do protivpravne imovinske koristi. Ovako, sve dok riper nema finansijske dobiti, ne bi trebao da ima ikakvih problema.

Mnogi stavljaju svoje virtuelne podatke (izmisljeni nick) u tagovima ploca i kaseta koje su ripovali (severin, kanarinac, ciga, dragan.koja, jovica i td), za razliku od npr. teachera, koji ima ogromnu kolekciju ripovanih ploca i kaseta "svojom rukom" i u postu na forumu napise "rip by teacher", ali u tagovima nema nista - prazno.
E, sad kad ja to skinem negde sa nekog foruma, trebalo bi da napisem negde podatak gde sam to pokupio, ali ja to ne uradim i onda kad treba da se setim odakle mi to - ako nema u tagovima - nema sanse da setim.

Eto - Fado, mislim da se slazemo. Red i tacnost i ja obozavam i kad skinem nesto sto nije poredjano kako treba ili su upisani pogresni podaci - dodje mi da sve izbrisem i ako mi treba - skinem sa nekog drugog mesta.

Veliki pozdrav i ako treba otvoricemo jednu temu bas u vezi ripovanja, tagova i td. Mislim da o ovome sto sad pricamo - mali broj ljudi ima pravu predstavu sta je to. Very Happy


Poslednji izmenio Admin - micha56 dana Čet Nov 10, 2011 2:55 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Miroslav Ilic Empty Re: Miroslav Ilic

Počalji od Fado Čet Nov 10, 2011 2:31 am

Naravno da mnogi neznaju, ali ja mislim da nasi forumasi to znaju, a drugo je pitanje da li tag koriste.
Odlika dobrog rip-a je upravo i dobar tag. Tagiranje je veoma zahtevno i to je takodje siroka oblast.
Taceru svaka cast za njegove ripove i kvalitetnu obradu ripovanog materijala i mislim da je medju najboljim riperima koje sam ja "sreo" ako ne i najbolji i fali mu da jos tagira (nesto kao sto ja radim Very Happy).
E sto se teme tice u to se ja nebih mesao - to je po tvom izboru, kako 'oces
Pozdrav i ugodan nastupajuci vikend.
Fado
Fado
Srebrni član
Srebrni član

Broj poruka : 530
Poeni : 720
Datum upisa : 29.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Miroslav Ilic Empty Re: Miroslav Ilic

Počalji od Admin - micha56 Čet Nov 10, 2011 2:53 am

Pa dobro Fado - videcemo kako ce na dalje sve da se razvija u vezi sa forumom. To sto vidim ja ili mi neko signalizira da treba - ubacujemo, a ono sto ne ide (opet vidimo svi da je tako) - neka ga neko vreme u korpi npr, i brisemo ga sa tema i podforuma. Po meni, to je sasvim razumljiva i prirodna selekcija, koja svuda postoji.

A za teachera - mislim da si u pravu -
Taceru svaka cast za njegove ripove i kvalitetnu obradu ripovanog materijala i mislim da je medju najboljim riperima koje sam ja "sreo" ako ne i najbolji ...

I ja imam veoma visoko misljenje o njemu i kao riperu, i kao muzicaru (svira klarinet), a i kao coveku. Ne znam kakav je tenisac (kako on kaze), ali za ovo pre toga - potpisujem i moje i tvoje misljenje o njemu.

Veliki pozdrav prijatelju!
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Miroslav Ilic Empty Re: Miroslav Ilic

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu