SABA

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

SABA

Počalji od saba taj Čet Feb 23, 2012 2:21 am

Danas u posti sretnem mog prijatelja MICHU, i nakon kritike da se dugo nisam javljao, evo da napisem neki red.
Posto se nisam predstavio onda kada sam se uclanio, ajd da to uradim sada.
Eto..... ja sam taj SABA, svuda gde na drugim mestima vidite da pise neki SABA, mahom sam (ima i izuzetaka gde to nisam JA) to JA. Nebih da vas gnjavim licnim podacima, jer nam to nije potrebno. Biografije nam trebaju za druga mesta. Ko me zna, zna me, ko ne, ako zeli, mozemo se upoznati, a ako ne.... nista.....
Volim muziku, zato sam se i uclanio ovde, nisam zbog MICHE...... pogotovu sto nije ni lep ni zgodan.
Volim ETNO folk, narodnu muziku, i mahom slusam ono sto mogu da razumem, jer sve ono sto se peva na stranim jezicima, koje ne razumem, mi nije interesantno. Ajd u redu zbog dobre muzike, ponekad odslusam i zarad toga, ali mahom NE. Ne mogu da uzivam u nekoj pesmi, kojoj ne razumem reci, i neznam o cemu se peva. E sad cete me pitati, a itkud BUGARSKA muzika kod mojih postova, i dali razumem sta se peva u njihovim pesmama.
E pa razumem, i to bogami BAS DOBRO RAZUMEM. Naime moja supruga vodi Bugarsko poreklo i po ocu i po majci, i njeni su iz okoline Dimitrovgrada, uz Bugarsku granicu. Posto imaju familiju i rodbinu i u Bugarskoj, cesto tamo i odlazim i posecujem ih, pa pored familije imam i MNOGO prijatelja iz Bugarske. Otud i moje interesovanje za bugarskim narodnim pesmama, jer ih tamo vrlo cesto slusam, pa i zbog toga, relativno dobro i znam bugarske izvodjace, i njihove pesme.
Trudicu se da vam postavim sve ono sto je kod njih lepo i interesantno. Sto se tice Bugarskog jezika, i da razumete sta se peva, moracete MALO da se potrudite. U principu, (bar se meni tako cini) Bugarski jezik je dosta slican nasem i ako se "polako" prica, moze se razumeti vise od polovine onoga sta se kaze. Cak mislim da je Bugarski jezim malo blizi srpskom od Makedonskog. Mene pomalo buni njihova cirilica, zato sto sam ja ucio Francuski, ali sam se vec snasao, pa eto sada mogu CAK i da citam Bugarske knjige, i novine i da razumem bogami dobrih 80-90 % bugarskog.
Podavih vas ja........ necu vise, MICHA me je obavezao da nastavim sa postavljanjem pesama iz Bugarske, sto cu i ciniti.
POZDRAV SVIMA, SA FORUMA.... harmonikas harmonikas harmonikas
koska
saba
Uhodani posetilac
Uhodani posetilac

Broj poruka : 24
Poeni : 30
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 58

Nazad na vrh Ići dole

Re: SABA

Počalji od Admin - micha56 taj Čet Feb 23, 2012 3:25 am

Eto Saba - vidis da nije bolelo ...

Ha, veliki pozdrav tebi i tvojima, pa ubuduce da se ne srecemo u posti, nego u kafani, pozoristu, operi i td. Ha, ha, ha ...
Jos nesto si mi obecao i idem tamo da vidim.

Veliki pozdrav.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ma da se mi druzimo uz DOBRU MUZIKU jos dugo, dugo ... koska
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1249
Poeni : 1856
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 61

http://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole