Zima, zima e pa sta je

:: Korpa

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Zima, zima e pa sta je

Počalji od Fado taj Uto Feb 07, 2012 9:08 am

[You must be registered and logged in to see this link.]
Evo da se i ovo ne zaboravi -Februar 2012- bar pre bacanja u korpu
Fado
Srebrni član
Srebrni član

Broj poruka : 528
Poeni : 718
Datum upisa : 29.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Re: Zima, zima e pa sta je

Počalji od Admin - micha56 taj Uto Feb 07, 2012 9:53 am

I nece da se zaboravi. Snega odavno nije bilo ovoliko, a i hladnoce.
Ali sneg je dobar za zemlju i pijacu vodu, jer kako se otapa - polako natapa zemlju i ide duboko, a kisa kad padne odjednom mnogo, ona prodje i puni reke i mora, ali zemlju slabo okvasi.

Pozzzz.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ma da se mi druzimo uz DOBRU MUZIKU jos dugo, dugo ... koska
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1249
Poeni : 1856
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 61

http://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

"Prepisano"

Počalji od Fado taj Sre Feb 08, 2012 2:03 am

Sjenica

"Grad" poznatiji kao srpski Sibir, sa samo dva godišnja doba: zima i leto. Ako sneg pada u maju, ništa neobično. Kao i ako leti bude 40 stepeni u plusu, ništa neobično. Ali nije to jedini "problem" u Sjenici. Elem, ako kojim slučajem prođeš u javnosti sa gitarom na leđima ili nekim slučajem sa majicom nekog benda, možeš odmah da računaš da si primljen u sve moguće sekte na svetu, da se drogiraš svim mogućim drogama i da se opijaš svim mogućim alkoholom. I posle nekog vremena, naćiće se najpametniji čovek na planeti i reći vam da ste "roker u pokušaju". Jebi ga, nisi tr00 ako ne slušaš Sinana Sakića & Co. Ali, možeš i lepo da prođeš. Treba samo da se skineš što više možeš, da prođeš onom jedinom ulicom par puta, i život će ti biti obeležen "za ceo život". To znači da si uspeo.

Ili jednostavno, iseliš se.

I drugi prepis;
Srpski Sibir.Mesto gde sneg pada u jesen,zimu i prolece,a celo leto se topi.Nema uglja i nafte, ali ima sira i kajmaka.

Zimi temperatura ispod -35 c
U ovom drugom su slagali podosta -Uglja ima i za izvoz, a naftu istrazuju i ima nagovestaja da ce je biti u izobilju Very Happy

Fado
Srebrni član
Srebrni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Admin - micha56 taj Sre Feb 08, 2012 2:18 am

Jel ti to iz licnog iskustva ili znas pricu od nekog poznanika ili je nesto trece. Cini mi se dooooobro si upucen u stanje stvari.
Nesto slicno sam i ja imao, ali u pitanju je harmonika i Cuprija.
I, da - preziveo sam nekako ...

Pozzzzz.

Admin - micha56
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fado taj Sre Feb 08, 2012 3:03 am

Juce mi jedam prijatelj preko skype poslao sliku onu gore - video ja malo bolje, ali tek kad sam je danas razgledao i adresu gore-levo pa "šunjo" tamo i svasta naš'o - pa teraj dalje i vidim da ima dobrih i interesantnih stvari.
A i gitara se spominje pa me to asociralo na tebe, a ovo je pretezno muzicki Forum pa pristaje i ona prva istina i ova druga delimicna sa malo lazi.
Inace to sto ti pretpostavljas i nije daleko od mene tako da...
e sada jos jedna kopy-paste;
dopada mi se
Fado
Srebrni član
Srebrni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tszabac taj Uto Maj 15, 2012 11:03 am

A bio sam i ja u Sjenici. A posto je ovo muzicki forum da kazem da sam tu slusao na lok. radiu ''Sejdefu'' od Ksenije Cicvaric
pozz...

tszabac
Uhodani posetilac
Uhodani posetilac

Broj poruka : 20
Poeni : 24
Datum upisa : 10.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Fado taj Sub Sep 15, 2012 4:50 am

I jedan divan komentar:
Prekopiran odavde: [You must be registered and logged in to see this link.]
Posto je igla na gramofonu sjebana i posto imam vremena na poslu, red je da se pozabavim danasnjom temom – iritantne osobe na internetu. Gramofonije ima 3 tipa internet daveza koje ne podnosi: 1 SPAMER Ne, ne zanima me vic o Muji i Hasi od pre 17 godina, niti zelim da pomognem maloj Jeleni koja boluje od leukemije; ne zanima me nikakav tekst iz e-novina, niti sta Chuck Norris ima da poruci Mitru Miricu preko telefona. 2 FEJSBUK JUTJUBER Kad otvorim fejsbuk hocu da vidim sta se desava kod prijatelja, sta ce biti od lokalnih svirki i slicnih desavanja. Ne zelim da vidim 57 postova youtube videa. Nisam invalid, ako me zanima oticucu sam na taj sajt i naci te snimke. Jedan, dva, pa i tri posta sa jutjub videom i nekako, ali sve preko toga = brisanje sa liste prijatelja.
(ovo mi se najvise dopalo);
3 MOJ RIP! MOJ RIP! Gramofonije danas najvise ne podnosi osobe koji ripuju plocu (ili CD) i onda se kurce na netu povodom toga. U najmanju ruku zvuce kao da su samo osmislili, napisali, aranzirali, otsvirali/otpevali, producirali, miksovali, masterovali, otstampali i distribuirali plocu koju ripuju. A u stvari su je jednostavno snimili na kompjuteri i okacili na net – sta je tako veliko u tome?!?!?! Takvih osoba ima svuda, a siguran sam da ce da se sami pronadju ovde. Neki od njih stavljaju svoj “logo” na skenove/fotke omota ploca, za slucaj da ih niko ne “pokrade”. Drugi se svadjaju sa osobama za koje sumnjaju da su im “ukrale rip”. Vec sam rekao negde, ali da se ponovim: svako ko ripuje je lopov i tacka. A medju lopovima casti nema. Jos jednom molim posetioce ovog bloga da sve sto skinu rasire dalje bez navodjenja ciji je rip. Mozete slobodno da ga prisvojite.
bravo
Fado
Srebrni član
Srebrni član

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Admin - micha56 taj Sub Sep 15, 2012 6:20 am

Evo sta sam ja napisao 29.05.2011. godine na "jednom" forumu u dva odgovora o problemu ripovanja:

"Ma ljudi ja mislim da je najvaznije da neko hoce da pomogne.
E sad, ako je neko uradio RIP neke ploce i to izbacio na net, da mogu svi, koji to zele, urade download - taj RIP jeste njegovo vlasnistvo, ali je istovremeno postao i svacije. Tesko je to kontrolisati - u koje svrhe se dalje koristi taj njegov RIP.
Lepo je napomenuti prilikom postavljanja na net necijeg tudjeg RIP-a - to je od toga i toga i ovom prilikom mu se zahvaljujem. To je lepo i to odobravam u svakom momentu. Na kraju krajeva - to je neciji trud koji treba bar ovako nagraditi.
Ali, ljudi, ja licno nisam imao pojma za ove TAG-ove, da to moze da se vidi, a verujem da ima dosta takvih kao ja.
I sad zamislite situaciju - skinem nesto negde na netu i sad se pojavi potreba da ovde nekome pomognem - taj zatrazi neko kolo ili plocu, koje ja imam. Normalno ponudim to, ali nema sanse da se setim od koga je i ko je uradio RIP (ne mogu da se setim ni gde sam to skinuo, a kamo li od koga je).
Pazite - opet ponavljam, nije mi tesko da se zahvalim i hiljadu puta kad mi neko pomogne, ali NE ZNAM KOME.
Ovo preko "view file info" je dobra stvar i svaki put kad postavljam nesto, negde, svakako cu tu proveriti i SVAKAKO zahvaliti vlasniku RIP-a.
Ne pada mi napamet da brisem podatke sa RIP-a i time ukidam necije pravo na rip. To u mojim snimcima ostaje SVAKAKO.
E sad, ako se kosi sa pravilima foruma i ne sme da se pojavi sa kog je to sajta - mogao bih da obrisem natpis foruma, ali ostalo kod mene MORA da ostane i obavezno cu se zahvaliti takvim pregaocima koji su svoju ljubav prema starim plocama podelili sa svima nama.

Ako se slucajno do sada nisam nekome zahvalio za njegov RIP - oprostite mi, jer nisam znao gde da pogledam i utvrdim ciji je RIP, a nisam mogao da se setim ciji je.
I hvala vam drugari sto ste mi ovo objasnili, jer cu bar u mom slucaju, na dalje da ispravim jednu veliku nepravdu."

I na drugom odgovoru:

"Mislim da je jasna moja poruka -
U svakom slucaju treba postovati tudji trud i rad, ali mi ipak ne postujemo autorska prava pravih autora tih ploca i to treba imati na umu u svakoj od ovih diskusija. Mozda tih ljudi i nema vise, ali postoje naslednici.
Medjutim svi koji urade RIP ploce i postave to na net - ne zaradjuju ekstra novac zbog toga, ali su mozda omogucili nekom drugom da presnimi to i napravi neku kompilaciju (DVD i sl) i da to proda, odnosno zaradi novac potpuno nelegalno. U ovom slucaju riperi postaju u neku ruku saucesnici ovima koji to prodaju.

No bez obzira na sve - VEOMA sam zahvalan svim riperima na njihovom veoma znacajnom radu u oblasti NEZABORAVA mnogih starih i vec zaboravljenih ploca i kaseta i sto su svojim radom otrgnuli od zaborava mnoge ploce i sjajan muzicki materijal proslih vremena.

HVALA IM DO NEBA ZBOG TOGA."

I mislim da ne treba dodatni komentar, jer i dan danas mislim isto.

Pozdrav!

Admin - micha56
Administrator
Administrator

Nazad na vrh Ići dole