Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Andjelija Milic

Ići dole

Andjelija Milic Empty Andjelija Milic

Počalji od Admin - micha56 Pet Jan 27, 2012 5:42 am

Andjelija Milic - Kolekcija

Temu ove nase istaknute pevacice zapoceo je nas cenjeni clan @Fado, ali u delu diskografije, a ja sam isti taj njegov tekst sa biografskim podacima prebacio ovde, gde biografija i treba da stoji. Veliki pozdrav Admin - micha56.

Andjelija Milić je rodjena u Beogradu gde je i provela ceo svoj život. Svoj pevački vek započela je u prvim danima nakon oslobodjenja Beograda na talasima Radio Beograda gde je, na molbu prof. MiodragaVasiljevića, bila angažovana zajedno sa svojim suprugom koji je svirao harmoniku.
U početku su pevali partizanske pesme. Nakon povrataka Carevca iz logora Dahau, Andjelija Milić započinje saradnju sa ovim neprevazidjenim virtuozom na violini i pedagogom. Od njega je naučila i njenju antologijsku pesmu "Andjelija vodu lila". Saradnja sa Carevcem je trajala sve do njegove smrti. Kao plod ove saradnje ostale su pesme: "Sedi Mara na kamen studencu", "Leti, leti, pjesmo moja mila" i mnoge druge. Pored Velinke Grgurević, Savete Sudar i Vuke Šeherović i u repertoaru Andjelije Milić našle su se sevdalinke: "Od kako je Banjaluka postala", "Mujo kuje konja po mjesecu" "Cura bere plav jorgovan". Svojim toplim i lirskim sopranom dočarala je nedostižne prostore lepote izvorne pesme. Tragično je izgubila život avgusta meseca 2000. godine u Beogradu.

Andjelija Milic Andjelija_Milic_1 Andjelija Milic Andjelija
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu