Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zatvoren MEGAUPLOAD

4 posters

Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Admin - micha56 Pet Jan 20, 2012 6:58 am

Sinoć je u SAD zatvoren najveći sajt za razmenu kompjuterskih fajlova MEGAUPLOAD, navodno zbog kršenja autorskih prava, smanjenja zarade i piraterije.

Anonymous se sveti zbog Megauploada
Izvor: Beta

Hakerska grupacija Anonymous oborila je rano jutros sajtove Federalnog istražnog biroa (FBI), ministarstva pravde SAD, kao i muzičke i filmske industrije SAD - iz osvete zbog zatvaranja Megauploada, jednog od najvećih sajtova za razmenu fajlova.

Megaupload je ugašen sinoć, a njegovi čelnici su uhapšeni i optuženi za kršenje američkih propisa o pirateriji. Sve se to dogodilo samo dan posle masovne internetske pobune protiv predloga dva američka zakona o borbi protiv piraterije u kojoj je učestvovalo više od 7.000 sajtova, uključujući englesku Vikipediju.

Ubrzo pošto je vest o gašenju Megauploada obišla svet, hakerska grupa "Anonimni" udarila je na sajtove organizacija muzičke i filmske industrije SAD (MPAA i RIAA), filmskog studija Juniverzal (Universal), muzičke kompanije EMI, agencije za zaštitu autorskih prava SAD, kao i FBI i Ministarstva pravde SAD.

Oboreni su i sajtovi francuske agencije za zaštitu intelektualne svojine Hadopi, kao i organizacije za kolektivnu zaštitu autorskih prava američkih muzičara i kompozitora BMI.

"Anonimni" su u svom saopštenju naveli da je na meti njihovog napada i veb sajt šefa organizacije filmske industrije SAD (MPAA) Krisa Doda, jednog od najvećih zagovornika kontroverznih zakona o borbi protiv piraterije poznatih pod skraćenicama Sopa i Pipa. "Anonimni" tvrde da je ovo njihov najveći organizovani napad u smislu broja učesnika - izveden je sa više od 5.635 kompjutera.

"Mi, Anonimni, upravo izvodimo svoj najveći napad ikada na sajtove vlade (SAD) i muzičke industrije. Zar je FBI stvarno mislio da će se izvući (sa zatvaranjem Megauploada i hapšenjem njegovih zvaničnika). Trebalo je da nas očekuju", navodi se u saopštenju koje prenose svetski mediji i internetska zajednica.

U saopštenju su navedeni i lični podaci Krisa Doda, bivšeg američkog senatora iz redova Demokratske partije, sada šefa MPAA.

U optužnici protiv Megauploada se navodi da je koštao nosioce autorskih prava više od 500 miliona dolara smanjenih prihoda zbog piratizovanih filmova i drugih sadržaja.

Ministarstvo pravde SAD navelo je u svom saopštenju da su Kim Dotkom, ranije poznat kao Kim Šmic, i još tri direktora Megauploada uhapšeni juče na Novom Zelandu na zahtev američkih zvaničnika. Još dva optužena su na slobodi. Megaupload su podržavali poznati muzičari, glumci i ostali iz industrije zabave koji su najčešće žrtve kršenja autorskih prava. Pre nego što je sajt zatvoren, na njemu je bila podrška Kim Kardašijan, Ališe Kiz i Kanje Vesta.

U optužnici se navodi da je Dotkom, žitelj Hongkonga i Novog Zelanda, i s dvojnim državljanstvom Finske i Nemačke, zaradio u 2010. godini 42 miliona dolara. On je osnivač, bivši direktor i sadašnji šef inovacija Megauploada. Pre zatvaranja, na Megauploadu se nalazilo saopštenje u kojem se navodi da su optužbe za olakšavanje kršenja autorskih prava "groteskno prenaduvane".

"Činjenica je da je velika većina internet saobraćanja preko Megauploada legitimna i mi ćemo opstati. Ako industrija želi da iskoristi našu popularnost, rado ćemo ući u dijalog. Imamo dobre ideje. Molimo vas, kontaktirajte nas", navodi se u saopštenju.

Na Megauploadu su korisnici mogli da ostavljaju fajlove koji su previše veliki da bi se slali elektronskom poštom, da bi ih kasnije preuzimali drugi ljudi. Takvi sajtovi mogu imati sasvim legitimnu upotrebu, ali se koristiti i za razmenu materijala koji je zaštićen autorskim pravima. Američko
filmsko udruženja procenilo je da je veći deo razmene materijala preko Megauploada, predstavljao kršenje autorskih prava.

Megaupload je omogućio korisnicima da skidaju filmove, televizijske serije, kompjuterske igre ili muziku bez naplaćivanja, ali je naplaćivao pretplatu korisnicima koji su želeli da do novog sadržaja dodju većom brzinom. Takođe je davao prostor za oglašavanje.
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Admin - micha56 Pet Jan 20, 2012 7:35 am

A najvise su drzali fajlove - duze od godinu dana. Pa ja sam tamo imao preko 4 - 5 Gb muzike sa linkovima za skidanje na razlicitim muzickim forumima, a najvise ovde, na ovom forumu, naravno.
I sta sad?
Da li ima sanse da ponovo proradi ili ...???
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Admin - micha56 Sub Jan 21, 2012 6:45 am

Evo sta izadje kad probate da skidate nesto preko Megauploada:

Zatvoren MEGAUPLOAD Untitled-1
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Salle1010 Ned Jan 22, 2012 12:24 pm

E vala bas strasno sta se radi! No
Salle1010
Salle1010
Uhodani posetilac
Uhodani posetilac

Broj poruka : 30
Poeni : 38
Datum upisa : 01.11.2011
Godina : 41

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Admin - micha56 Ned Jan 22, 2012 12:31 pm

Sto je jos gore i Multiupload cas rad, cas ne radi, a vala nista nije ni ostalo na ovom Multi. Linkovi drze po 10 - 20 dana i KRAJ.

Za sada, po meni, najbolji je Rapidshare, ali je on komplikovan malko, ali ...
Dosli smo na sistem - uzmi li ostavi.

Veliki pozdrav, dragi prijatelji i ako nesto ne moze da se skine - slobodno zatrazite reupload, a ako Vam ne radi Rapidshare - nacicemo nesto.
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Fado Ned Jan 22, 2012 11:33 pm

Pozdrav svima - mene koji poznaju bolje znaju da sam ja maximalni optimista i sve dok me ne stave iza resetaka od kojih se apsolutno ne plasim neka "veliki" rade sta god hoce i mogu. Dok sam u stanju radit cu eskivaze k'o bokseri na ringu, a posle....
I pre foruma, trakera, DC++, Kazaa-e delili smo medjusobno sto smo imali pa i sada ce mo naci nacina. Evo recimo - ko mi moze zabraniti da nekom poklonim USB-mine od 32 Gb (lako se salje i stane hiljade mp3 filova) ili HD-jeftini su, a na 100 Gb HD stane vise od 20 000 mp3 i td.
Za sada je velika mogucnost skidanje preko trakera i hteli mi to ili ne bilo bi dobro da se polako i tamo ukljucujemo - nije problem iako izgleda tako.
Razocarenju nema mesta i zato...
Fado
Fado
Srebrni član
Srebrni član

Broj poruka : 530
Poeni : 720
Datum upisa : 29.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Admin - micha56 Pon Jan 23, 2012 1:20 am

Ajd nam malko bolje objasni ovaj rad sa trakerima.
Nisam nikad radio sa njima, pa ...
A verujem da nisam jedini.

Hvala unapred prijatelju!
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Fado Pon Jan 23, 2012 2:03 am

Verujte nije problem - na trakere ulaze i totalni pocetnici i nakon malo vremena se uklope u rad i koristenje za sada jos ogromnih mogucnosti.
Naime filovi se ne uploaduju nigde ni na kakav server vec se cuvaju - svako za sebe i na svom kompjuteru.
Sta prvo uraditi:
Skinuti sa neta besplatni program uTorrent i istalirati ga na kompjuteru.
Uci na neki traker i sada cu reci i adrese na kojima sam ja i od administratora zavisi hoce li ih izbrisati;
[You must be registered and logged in to see this link.]
Registrovati se ako je moguce i ako su registracije dozvoljene, ako ne onda zatraziti na njihovom forumu da omoguce registraciju - obicno ko moli i odobre mu (za sada su na [You must be registered and logged in to see this link.] zatvorene nove registracije i njih treba zamoliti za dozvolu registrovanja)
Ostalo je kad se budete registrovali da pretrazujete torrenti i da nadjete sta vam treba
Klikanjem na neki torrent koji su slicni kao i ovde skinut ce te inicijalni fajl i njega inda samo otvoriti sa onim instaliranim uTorrent programom.
Tada zapocinjete sa skidanjem materijala koji neko ima na svom kompjuteru i to ne samo od jednog vec od svih koji su skidali ili su u toku skidanja toga materijala.
Najbitnije je da kada ste vec skinuli nesto da to ne sklanjate sa mesta gde ste to spremili da bi i drugi od vas preuzimali taj materijal - TO JE tzv. FER-PLEJ, ne samo skini i bjezi vec skini i dozvoli drugima da od tebe skinu.
Mnogo sam pisao i verujte da skoro niko ovakvo uputstvo nema, a udje i za nekoliko dana se uklopi i posle mu je uzivanje.
A zasto ne bi ste i vi uzivali.
Pozdrav i srecno na torrente i tamo se pise kao i ovde i salju poruke i tamo se druzi....
Fado
Fado
Srebrni član
Srebrni član

Broj poruka : 530
Poeni : 720
Datum upisa : 29.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Admin - micha56 Pon Jan 23, 2012 2:20 am

E, jbg - ja sve skidam u jedan folder koji mi se i zove - sve sto se skida sa net-a, a onda pakujem, razvrstavam u odredjene foldere, pa cak i tamo - ono sto sam postavio negde razdvajam od onoga sto jos nisam i td. To mi se stalno nesto pomera i to mi je po malo problem, a imam jos jedan. Mnogo mi je mala brzina uploada, tako da kad bih i krenuo u tako nesto i u tom momentu neko [pocne da skida od mene ... uzid

Pa dobro, ako bas nema drugih mogucnosti ... siroma
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Fado Pon Jan 23, 2012 2:39 am

Admin - micha56 ::E, jbg - ja sve skidam u jedan folder koji mi se i zove - sve sto se skida sa net-a, a onda pakujem, razvrstavam u odredjene foldere, pa cak i tamo - ono sto sam postavio negde razdvajam od onoga sto jos nisam i td. To mi se stalno nesto pomera i to mi je po malo problem, a imam jos jedan. Mnogo mi je mala brzina uploada, tako da kad bih i krenuo u tako nesto i u tom momentu neko [pocne da skida od mene ... uzid

Pa dobro, ako bas nema drugih mogucnosti ... siroma
Nije bitno sto je mala brzina - vazno je to sto skines zadrzati dan dva , a ratio tj. skinuto-dato bi trebalo da bude oko 0,7, ali se to resi poenima i pozajmicama, a u nevolji placanjem male donacije trakeru jer serveri preko kojih ide saobracaj su dosta skupi. Novajlijama ja darujem poene pa ih menjaju za megabite uploada i tako - @micha - ne brini imas mene uvek kad zaskripi negde - i ti i ostali nasi dobri forumasi.
Svako dobro vam zelim
Fado
Fado
Srebrni član
Srebrni član

Broj poruka : 530
Poeni : 720
Datum upisa : 29.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od NikaAlkos5 Uto Jan 24, 2012 6:37 pm

Fado ::Verujte nije problem - na trakere ulaze i totalni pocetnici i nakon malo vremena se uklope u rad i koristenje za sada jos ogromnih mogucnosti.
Naime filovi se ne uploaduju nigde ni na kakav server vec se cuvaju - svako za sebe i na svom kompjuteru.
Sta prvo uraditi:
Skinuti sa neta besplatni program uTorrent i istalirati ga na kompjuteru.
Uci na neki traker i sada cu reci i adrese na kojima sam ja i od administratora zavisi hoce li ih izbrisati;
[You must be registered and logged in to see this link.]
Registrovati se ako je moguce i ako su registracije dozvoljene, ako ne onda zatraziti na njihovom forumu da omoguce registraciju - obicno ko moli i odobre mu (za sada su na [You must be registered and logged in to see this link.] zatvorene nove registracije i njih treba zamoliti za dozvolu registrovanja)
Ostalo je kad se budete registrovali da pretrazujete torrenti i da nadjete sta vam treba
Klikanjem na neki torrent koji su slicni kao i ovde skinut ce te inicijalni fajl i njega inda samo otvoriti sa onim instaliranim uTorrent programom.
Tada zapocinjete sa skidanjem materijala koji neko ima na svom kompjuteru i to ne samo od jednog vec od svih koji su skidali ili su u toku skidanja toga materijala.
Najbitnije je da kada ste vec skinuli nesto da to ne sklanjate sa mesta gde ste to spremili da bi i drugi od vas preuzimali taj materijal - TO JE tzv. FER-PLEJ, ne samo skini i bjezi vec skini i dozvoli drugima da od tebe skinu.
Mnogo sam pisao i verujte da skoro niko ovakvo uputstvo nema, a udje i za nekoliko dana se uklopi i posle mu je uzivanje.
A zasto ne bi ste i vi uzivali.
Pozdrav i srecno na torrente i tamo se pise kao i ovde i salju poruke i tamo se druzi....

To ne bi bila uopšte loša ideja Wink

Evo upravo skidam jedan program (5,67 GB) preko torenta Very Happy Evo pri kraju je Very Happy

Onda ne bi bilo mučenja te dok se upladuje ovo, ono Smile nego na brzinu se sve radi Wink

Ideja ti je odlična Wink pozzz
NikaAlkos5
NikaAlkos5
Verni član
Verni član

Broj poruka : 107
Poeni : 127
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Banja Luka

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Fado Sre Maj 09, 2018 9:31 pm

Ima li neko "Grand 2017 - Narodna kola" - ako da nadjite nacina da do toga dodjemo a da ne placamo jer pare nisu vazne jer para NEMA Smile
Pozdrav svima ko kompjuter ima
Fado
Fado
Srebrni član
Srebrni član

Broj poruka : 530
Poeni : 720
Datum upisa : 29.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Admin - micha56 Pet Maj 11, 2018 7:47 pm

Postovani @Fado, ja nemam ta kola, ali ako nadjem postavljam ih ovde svakako.
Takodje bih molio i ostale clanove, pa i tebe, da ako nadjete - postavite ih ovde.
Hvala i pozdrav svima ko kompjuter ima !!!
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Fado Pet Maj 11, 2018 9:34 pm

Admin - micha56 ::Postovani @Fado, ja nemam ta kola, ali ako nadjem postavljam ih ovde svakako.
Takodje bih molio i ostale clanove, pa i tebe, da ako nadjete - postavite ih ovde.
Hvala i pozdrav svima ko kompjuter ima !!!

Lepo je procitati i to ne samo sada vec uvek tvoje reci -
Micha - trazeci ona kola, naišao sam na takodje ljubazno razumevanje.
Problem je bio - istekao link - i na moju zamolbu tako je brzo obnovljen da me je to zaista obradovalo,
a da se nebi samo ja radovao evo i tebi i ostalim kompjuterašima mogucnost da to skinete

[You must be registered and logged in to see this link.]

I ponovo - POZDRAV SVIMA KO KOMPJUTER IMA
Fado
Fado
Srebrni član
Srebrni član

Broj poruka : 530
Poeni : 720
Datum upisa : 29.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Admin - micha56 Sub Maj 12, 2018 9:05 am

Postovani @Fado - uopste nisam ni sumnjao u tebe. Znao sam da ces ti to da nabavis, samo je pitanje vremena.
Veliko ti hvala na tome i veliki pozdrav!!!

PS - Ubacio sam i sliku omota u tvoj post i takodje - POZDRAV SVIMA KO KOMPJUTER IMA.
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zatvoren MEGAUPLOAD Empty Re: Zatvoren MEGAUPLOAD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu