Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zoe Tiganouria

Ići dole

Zoe Tiganouria Empty Zoe Tiganouria

Počalji od Admin - micha56 Čet Nov 10, 2011 3:49 am

Zoe Tiganouria


Zoe Tiganouria 10

Zoe: "Rođena sam i odrastala na ostrvu Samothraki u Grčkoj. U toku ranih godina u muzici sam bila samouka. Kao dete svirala sam svake subote s mojim ocem - koji je tradicionalni violinist - u feštama gde je igra "balos" najpoznatija i najbolja zabava na ostrvu. Ovo je igra gde svi koketiraju, jer se svi dečaci i devojčice drže za ruke i igraju. Do osamnaeste godine, imala sam dve godine muzičkog podučavanja u Alexandroupoli i moj učitelj mi je preporučio da podučavanje nastavim na konzervatorijumu "F. Νakas" u Didimotiho.
Dakle, do kraja moje školske godine, našla sam se sa 30 učenika. Ali, ipak sam se osećala prilično uznemireno, jer sam shvatila da sam mnogo više naučila na mom prethodnom muzičkom podučavanju od njih.
Posle toga sam došla u Atinu da studiram muziku. U roku od mesec dana, ja sam počela profesionalno da sviram u folk orkestru i istovremeno studirala na "Skalkota" konzervatorijumu, pa sam kupila i moj prvi klavir. Tamo sam studirala klavir, ali sam u mojoj kući pronašla zaboravljenu zelenu harmoniku, koja me je pozvala da je istražim. Tada se sve promenilo na dobro.”

U 2006-toj godini Zoe je započela svoje lično istraživanje u različitim vrstama muzike u svetu. Kao rezultat toga - izdala je dva albuma, uz nesebičnu pomoć Alexandrosa Karozasa kao prijatelja, kompozitora i izvršnog producenta i to: Libertango (april 2006.) i Tanguera (decembra 2006.). U aprilu 2006-te Zoe je komponovala muziku za grčko - turski dokumentarni film, koji je sniman u Prigkiponisia na ostrvu "Antigoni", koji je dobio odlične kritike u turskim medijima. U leto 2006. učestvuje kao predgrupa u dva velika koncerta Jamesa Browna u Grčkoj (Lycabettus kazalište - Atina i "GIS" teatar Solun). Za poslednje tri godine ona je održala koncerte širom Grčke sa sopstvenim bendom "Senso Latino" (muzičari iz Grčke i Kube) i to sa velikim uspehom.
U novembru 2007. učestvuje sa svojim bendom Senso latino u Michalis Hatzigiannis - velikoj evropskoj turneji kao predgrupa s velikim uspehom.
U martu 2008. ona objavljuje njen najnoviji rad u diskografiji, muziku TV serije “Deligiannio Parthenagogeio”, gde je napisala muziku i imao umetnički smer, uz Harris Romi, koji je napisao stihove. Naslove je pevao Vasilis Papakonstantinou. 2009. Zoe je započela saradnju na svetskom nivou sa firmom Roland na popularizaciji njihove V - harmonike. Ova odluka je donešena na sastanku održanom u Los Angelesu od strane firme Roland, kada je predsednik ove firme slušao snimke i gledao videa Zoe gde ona učestvuje sa svojim bendom u Milanu na festivalu muzike i međunarodnoj muzičkoj izložbi u Frankfurtu.

Zoe Tiganouria 11

Sa engleskog na srpski preveo: micha56
Admin - micha56
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1255
Poeni : 1864
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 67
Lokacija : Ćuprija

https://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu