Predrag Zivkovic Tozovac

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Predrag Zivkovic Tozovac

Počalji od Admin - micha56 taj Uto Nov 01, 2011 1:22 pm

Predrag Zivkovic Tozovac

Dragan - Predrag Zivkovic Tozovac je rodjen u Kraljevu 22. januara 1936.godine. Njegov otac Svetozar "Toza", Zivkovic je takodje bio muzicar i vlasnik kafane, dok je majka Budimka bila domacica. Njegov otac je poginuo 1941. u Kraljevu za vreme okupacije od strane nacisticke Nemacke.
U mladosti je pohadjao privatne casove muzike kod profesora Abrakovskog, te tako postao jedan od malobrojnih pismenih muzicara tog vremena. Odlicno je svirao i bubnjeve i trubu, ali mu je prva i posljednja ljubav bila harmonika - dugmetara. Prekretnicu u njegovoj karijeri predstavlja 1967. godina i susret sa Micom Milutinovicem koji mu daje dvije pjesme za prvi singl "Ispod lipe, kraj potoka". Pravi boom pocinje 1971. godine kada cijela SFRJ pjeva njegovu "Mirjanu", a karijera narodnjacke legende traje i danas. Iza sebe je ostavio veliki broj folk evergreena, medju kojima su: "Violino ne sviraj", "Oci jedne zene", "Vlajna", "Siroma’ sam, al’ volim da zivim", "Rujno vino", "Ti si me cekala", "Prazna casa na mom stolu"...

Poslednji izmenio Admin - micha56 dana Čet Mar 22, 2012 9:35 am, izmenjeno ukupno 1 puta

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ma da se mi druzimo uz DOBRU MUZIKU jos dugo, dugo ... koska
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1249
Poeni : 1856
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 61

http://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Re: Predrag Zivkovic Tozovac

Počalji od Admin - micha56 taj Čet Mar 22, 2012 8:28 am

Predrag Zivkovic Tozovac je jedan od najpoznatijih srpskih narodnih pevaca i kompozitora. Takodje, on je i skolovani harmonikas i zabavljac, i pojavio se u nekoliko filmova i TV emisija.

Njegov otac Svetozar koji je bio vlasnik lokalnog restorana bio je takodje muzikalan, dok je njegova majka Budimka bila domacica. Srednju skolu zavrsio je u Kraljevu, a 1976 je diplomirao na Visoj ekonomskoj skoli u Beogradu.

Poceo je da radi kao muzicar tokom sezdesetih godina, prvo kao harmonikas u pratnji drugih, tada popularnijih pevaca, dok je u drugoj polovini decenije u saradnji sa drugim kompozitorima, među kojima su bili Duško Radetić, Bane Popov i Dusan Karaklajic, počeo da komponuje i izvodi svoje pesme.

Tokom svoje cetrdesetogodisnje karijere, Tozovac je snimio preko 30 singlova i 20 albuma, odrzao preko 300 koncerata u bivsoj Jugoslaviji, Francuskoj, SAD, Kanadi, Velikoj Britaniji, Austriji, Nemackoj, itd. Najcuveniji njegovi koncerti bili su oni odrzani u Beogradu, u Domu Sindikata i u Zagrebu, u Dvorani Vatroslav Lisiniski.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ma da se mi druzimo uz DOBRU MUZIKU jos dugo, dugo ... koska
Admin - micha56
Administrator
Administrator

Broj poruka : 1249
Poeni : 1856
Datum upisa : 25.10.2011
Godina : 61

http://micha56.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh